Płockie schronisko dla zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Płocku- dowiedz się więcej


#1 2008-09-13 13:37:32

rott

Administrator

Punktów :   

Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

Ta idea wzbudza wiele kontrowersji. Po co (zadają sobie te pytanie niektórzy) mam brać ułomnego psa, z którym jest sporo kłopotów, jeśli tylko mam możliwość posiadania zdrowego, w pełni sprawnego przyjaciela? Już na wstępie takie osoby zakładają, że pies taki to głównie problemy i dyskomfort. Dlaczego tak się dzieje. Sądzę, że jest kilka powodów.

1. Pies niepełnosprawny będzie z początku wzbudzał zainteresowanie, pytania, pewne komentarze. Im widoczniejsze kalectwo, tym będą one częstsze. Zwierzak bez łapy, oka czy utykający "rzuca się w oczy". Ludzie reagują różnie, generalnie jednak pozytywnie. Bardzo rzadko można usłyszeć komentarz typu : "ja bym tego nie trzymał", natomiast częściej: "ooo... jak dobrze sobie radzi", "co mu się stało? (...) acha, jaki dzielny pies" :-).

2. Pies nie odczuwa psychicznie swojej ułomności. Szybko sie do niej przyzwyczaja i nie zmienia pod jej wpływem swojego temperamentru czy przyzwyczajeń. Nie ma depresji czy stanów lękowych. Jego specyfika jest bardziej problemem dla postronnych ludzi, niż jego samego.

3. Oczywiście pies taki ma pewne ograniczenia (zwłasza ten po amputacji kończyny lub kulejący). Nie weżmiesz go na wycieczkę rowerową, nie popływa z tobą w jeziorze czy nie pójdzie na górska wycieczkę. Szybciej się męczy w trudnych warunkach lub ze względu na pewne fizyczne ograniczenia nie jest w stanie wykonać wszystkich zadań. Jednak bez problemu wyjdzie na godzinny spacer bez smyczy (biega w swoim tempie), wielogodzinną wyprawę do lasu, nie sprawi kłopotu osobie mieszkającej w bloku.
Jeśli możesz pomóc takiemu zwierzakowi- daj mu szansę.


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem- Artur Schopenhauer

Offline

 

#2 2008-12-20 20:37:23

Kleks

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

Jest taki dział na stronie internetowej schroniska, ale psów umieszczonych w tym dziale jest mało. Byłem pare dni temu na Parowej i widziałem wiele niepełnosprawnych zwierzaków- kulawych (nie stawały na łapę), bez oka, starych, ale niesamowicie wesołych i pragnących uwagi człowieka. Matko aż serce ściska. Może ktoś z was nie bałby się przygarnąć takiego zwierzaka... Świat byłby lepszy i my razem z nim.

Offline

 

#3 2009-03-21 17:52:27

Franco

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

W płockim schronisku jest fantastyczna suka. Duża, cała biała, szorstkowłosa. Niestety kuleje na tylnią łapę. Nikt jej nie chce. Na stronie internetowej schroniska otwiera galerię psów i dział "najbardziej potrzebujące". To bardzo wesoły, spokojny pies. Niestety ma zaognioną "ranę" na tylniej łapie. Pewnie źle zrośnięta kość ciągle trze o skórę. Może ktoś przyjąłby tego zwierzaka pod swój dach?

Offline

 

#4 2009-03-22 13:02:00

jona

Użytkownik

Punktów :   

Re: Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

zaognioną ranę???? ręce opadają na opiekę w tym schronisku ciekawe czy jasnie pan kierownik by z taką raną chodzil!!! gdyby nie interwencja TOZu to jedna suczka,przeurocza i kochana nadal by chodzila z owrzodzonym okiem,pilnym do usuniecia! znieczulica totalna na cierpienie zwierzat u "dyrekcji" schroniska, kierownik i ruda dama nie maja serca dla zwierzat !!!


"Człowieczeństwo poznajemy po stosunku do zwierząt"

Offline

 

#5 2009-03-22 21:36:50

Franco

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

Może nawet lepiej, że "Ruda Dama" nie dotykała psiaka, bo przynajmniej nie pogorszyła jego stanu.
Prawda jest natomiast taka, że schronisko to szczególne miejsce. Tutaj powinni pracować oddani zwierzętom ludzie. Niestaty tak nie jest. Tajemnicą Poliszynela jest to, że kierownik nie lubi psów i się ich boi. Rudą Damę interesuje tylko miłe spędzanie czasu, niekoniecznie na leczeniu zwierzaków czy dokształcaniu się. Każdy kto zna te środowisko przytaknie mi. Spytaj pierwszego- lepszego weterynarza w Płocku.
Takich psów jak ta biała suka jest więcej. Zobacz np. psiaka z pierwszego boksu obok biało- czarnego psa przy budzie. Kuleje tak, że łapę nosi prawie poziomo do podłoża. Widziałem go w sierpniu tylko w innym boksie. Ciekawe czy był leczony. Wątpię.

Offline

 

#6 2009-11-21 15:57:04

malgorzata

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Zaadoptuj niepełnosprawnego zwierzaka

Witam.Dopiero dziś znalazłam tą stronę,dotąd byłam w kontakcie ze schroniskiem w Pabianicach,bo właśnie stamtąd mam sunie,małą Maje.Chciałabym zapytać,bo być może ktoś,kto odwiedza schronisko w Płocku i zna losy młodej suni,prawdopodobnie w typie bernardyna,ona była przywieziona do schroniska z Lucienia,mniej więcej ok.2-3 tygodni temu.Prawdopodobnie też była potrącona przez samochód.Ja w miare możliwości pomagam psinom,gdyż wlaśnie obok mojego domu najczęściej w okresie wakacyjnym psy zostają wyrzucane z samochodów.Jednej suni znalazłam dom,drugiej znalazł się właściciel,gdyż została skradziona,tej ostatniej nie miałam możliwości pomóc,gdyż o niej dowiedziałam się następnego dnia,kiedy była już w schronisku.Jeśli ktoś mógłby udzielić mi takiej informacji,będę wdzięczna,być może mogłabym znależć jej dom.Jestem też w stanie zapewnić tymczas np.małym,niesamodzielnym szczeniakom.Nie wiem też,gdzie tu znależć galerie zdjęć psin do adopcji,mam możliwość zainteresowania ludzi i ewentulnie znależć domek.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl