Płockie schronisko dla zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Płocku- dowiedz się więcej


#1 2008-12-31 20:18:39

Janny85

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Zima i kiepskie budy

Przyszła zima. Nie ma śniegu, ale za to siarczysty mróz nocą. Kto był na Parowie ten wie, że tam jest dużo chłodniej niż w mieście. Budy w większości są nieocieplone (to widać gołym okiem). Żaden z dużych psów w starych boksach nie ma ocieplonej budy, a przez szpary w dechach wdziera się wiatr. Podobnie jest w boksach przy drodze dojazdowej. Brak jest też "zasłonek" do wejścia do budy, które były jeszcze zeszłej zimy. To one w czasie wiatru osłaniają przed mrozem. Bez nich buda zapewnia tylko jaką taką osłonę przed deszczem czy śniegiem jeśli akurat nie wieje i nie nawiewa do środka. Oczywiście psy je czasem zrywają i gryzą, ale chyba to nie problem wyciąć ze starej wykładziny kawałek materiału i przybić powtórnie gwoździem? Nie czepiam się ale widzę że takie ględzenie to jedyny sposób żeby cokolwiek zmienić na Parowej bo z kierownikiem normalnie rozmawiać się nie da. Wszystko przecież wie najlepiej i jest nieomylny. Przynajmniej odniosłam wrażenie, że tak o sobie myśli kiedy z nim rozmawiałam.

Offline

 

#2 2009-01-06 02:42:27

jona

Użytkownik

Punktów :   

Re: Zima i kiepskie budy

do Rott
jak pomoc zwierzakom ze schroniska w zimie? jka przekonac kierownika by wyscielic im budy, oslonic od wiatru? co mu przeszkadza ze pies bedzie mial koc czy posciel w budzie w ktora bedzie sie mogl zakopac????? kurcze ja jestem juz bezsilna,rece mi opadaja na stosunek wielu ludzi w plocku do bezdomnych zwierzat i wladz ze na to pozwalaja, inne miasta maja w budzecie pieniadze na zwierzaki,na schroniska na TOZ,ktory chce zmniejszac populacje np kotow,ale za darmo nikt nie chce kastrowac i sterylizowac a prywatne pieniadze czlonkow TOZu nie wystarczaja ja nie wiem co robic,chce mi sie wyc gryzc i kopac ze zlosci. co komu przeszkadza ze buda bedzie wyscielona,niech to wiosna wyrzuca jak im bedzie przeszkadzalo,ale niech zima maja dodatkowa oslone oprocz budy, bylam nie raz w schronisku i wychodze zawsze chora,ze nie moge ich wszystkich zabrac czy naprawde kierownikowi taka ujme przyniesie przyjecie materialow na wysciolki,tylko zyska tym sympatie mieszkancow plocka,ze pomaga nam pomagac tym biedactwom , kurcze kazdy ma w domu stare materialy koce plaszcze,ja sama znalazlam tego sporo z moja mama i wszystko stoi w workach i czeka,niech przynjamniej tej psiny maja cieplo Rott co robic? poradz cos prosze


"Człowieczeństwo poznajemy po stosunku do zwierząt"

Offline

 

#3 2009-01-12 16:45:46

rott

Administrator

Punktów :   

Re: Zima i kiepskie budy

Dobrze, to może od początku.
Problem z wyścielaniem bud kocami czy kołdrami niestety nie sprawdziłby się. Duża ilość zwierząt (zwłaszcza zimą i jesienią) załatwia swoje potrzeby w budach, dlatego do bud wkładana jest słoma. Wyobraź sobie, że jest spora grupa psiaków, która z nudów, ze stresu bądź po prostu dla zabawy pogryzłaby koce lub kołdry, a to co by z nich zostało w strzępach zalegałoby na wybiegach. To nie są czcze słowa- przyjdź do schroniska i zobacz, ile "zasłon" osłaniających wejścia do bud (wykonanych z wykładzin) jest pozrywanych. Do bud wkładana jest słoma, którą w miarę potrzeby w całości się wymienia lub dokłada. Problemem tutaj nie jest wyściółka co jakość bud. Każda nieocieplona buda niezależnie od wyściółki nie będzie spełniała swojej roli w minusowych temperaturach.
Proponowałbym akcję dla szkół robienia ocieplanych bud na zajęciach technicznych.


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem- Artur Schopenhauer

Offline

 

#4 2009-01-13 18:20:21

jona

Użytkownik

Punktów :   

Re: Zima i kiepskie budy

a czy ten dziwny kierownik zgodzi sie na wymiane tych bud ktore sa na nowe,ocieplane? moze by napisac do dyrektorow szkol prosbe o zrobienie takich bud? nie sadze by sami z siebie to zaproponowali,ktos musi ich poinformowac o takiej potrzebie, czy moglbys mi w tym pomoc? pozdrawiam


"Człowieczeństwo poznajemy po stosunku do zwierząt"

Offline

 

#5 2009-03-08 20:16:47

rott

Administrator

Punktów :   

Re: Zima i kiepskie budy

Jeśli ktoś przyniesie budę do schroniska- na pewno się nie zmarnuje i zostanie wykorzystana. Najlepsze są budy ze zdejmowanym dachem, no i oczywiście ocieplone styropianem. Jeśli jeszcze posiadają "nóżki", które izolują podłogę od podłoża, to jest to już ideał.


Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem- Artur Schopenhauer

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl