Płockie schronisko dla zwierząt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Płocku- dowiedz się więcej


#1 2008-09-23 18:59:15

Nastka

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Chude psy

Czy byliście ostatnio w płockim schronisku? Jeśli nie to zróbcie to szybko. Zobaczycie wtedy jak chudych jest większość psów. Nie rozumiem co się dzieje z moimi pieniędzmi które Urząd Miasta daje schronisku? Dlaczego dużo małych psów wygląda tak marnie, a dużych psach już nie wspomnę bo to prawdziwe  "szkieletory". Widać im żebra i kręgosłupy. Aż strach pomyśleć co będzie w zimie kiedy przyjdą mrozy bo przecież z tak małą ilością "tłuszczu" nie mają najmniejszych szans. Nie rozumiem jak można tego nie widzieć!!! Dlaczego nikt o tym nie mówi i nie reaguje!!! Przecież na pewno schronisko odwiedzają jakieś kontrole czy wizytacje!!!

Offline

 

#2 2008-10-23 11:18:00

Franco

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Chude psy

Niestety to prawda. Byłem w weekend w schronisku a także jakiś miesiąc temu. Widok psów z boksów od 14 do 27 jest przerażający. To są duże psy, bo małe wyglądają jeszcze jako tako. Wiem od znajomego z hipermaketu że jeszcze jakiś rok temu za symboliczną złotówkę schronisko brało od nich żywność z bliskim terminem ważności. To było głównie mięso i wędliny. To wszystko było dawane psom i było tego naprawdę bardzo dużo. Cały dostawczy samochód. Nie wiem dlaczego kierownictwo zrezygnowało z darmowej wysokokalorycznej karmy.
Wiem że gotowanie to pewien koszt ale przecież za granulat też trzeba płacić i nikt nie każe mięsa dawać codziennie.
Teraz podobno jest tylko sucha karma dawana raz dziennie: takie info otrzymała koleżanka kiedy wypełniała papiery adopcyjne swojego psiaka, że wystarczy raz dziennie dać trochę suchej karmy. Pies po pobycie w domu przez 3 tygodnie dosłownie rzucał się na jedzenie i nie gryzł go tylko połykał. Tak jakby ktoś zaraz miał mu je wyrwać albo zabrać. Teraz po kilku miesiącach jest już normalnie a pies nabrał normalnej masy. Weterynarz który oglądał go zaraz po wzięciu ze schroniska powiedział że pies ma dużą niedowagę tzn. 8 kg!!! a do tego nie trzeba wagi żeby to stwierdzić a mówimy tu o średniej wielkości psie. Przecież można to zobaczyć gołym okiem a najłatwiej rozpoznać jest to po wystających żebrach i kościach miednicy.

Offline

 

#3 2009-01-06 02:28:24

jona

Użytkownik

Punktów :   

Re: Chude psy

siedze i wyję,na tych ludzi nie ma sily, na kierownika i na ta "lekarke", oni nienawidza zwierzat !!! ja jestem wolontariuszka w TOZie i chodzimy tam sprawdzac stan zwierzat i im uswiadamiac co jest nie tak,ze sa za chude,ze sa chore,ze sa w strasznym stanie psychicznym,tam powinien byc wolontariat,ale to powinni byc dorosli odpowiedzialni ludzie,ktorzy beda zabierac psy na spacery,nie musza byc dlugie ale pare osob,jakby codzien tam chodzilo to wszystkie psy by mialy spacer choc raz w tyg, nie wiem co teraz z budami w te mrozy,przeciez w tych budach sa szpary,mozna by zrobic zbiorke kocy dywanikow poscieli swetrow starych plaszczy by na czas zimy wyscielic im budy, znam wielu ludzi ktorzy by chetnie oddali rzeczy do wyscielania bud,sama mam w domu spora ilosc i o wiecej moge sie postarac,tylko jak przekonac kierownika ze nie tylko jemu w zime marznie tylek, ze zwierzeta nie sa w ruchu,ze jakos trzeba je oslonic, ja juz czuje sie bez silna,bo bardzo chce pomagac zwierzatom, tylko ciagle staja na drodze ludzi ktorzy maja gdzies los zwierzat. bardzo bym chciala by wyscielic psom budy,ale nie wiem co zrobic,serce mi sie kraje jak mysle ze te psinki trzesa sie zzimna i z tesknoty za kochajacym czlowiekiem,rycze i patrze na moje uratowane od smierci z rak "ludzi" koty ktory leza pod kaloryferem,im sie udalo,sa u mnie,kochane,zadbane a te pieski co? sa gorsze? sa smieciami? pomozmy im do cholery!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to nasz obowiazek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


"Człowieczeństwo poznajemy po stosunku do zwierząt"

Offline

 

#4 2009-01-19 15:35:57

Frodolencja

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Chude psy

Jak to "kierownik staje na drodze"? Jeszce nie byłam w Płockim schronisku, jestem niejako "na stałe" w Płocku od niedawna, ale to co czytam przyprawia mnie o ból głowy. Co tam się dzieje? Jeśli rzeczywiście jest tak źle to coś z tym trzeba zrobić! Przecież ten kierownik również ma swoich przełożonych , trzeba zgłosić to odpowiednimi osobom. Jeżeli się zorganizujemy, możemy zrobić masowe zgłaszanie skarg,a  to na pewno podziała

Offline

 

#5 2010-12-14 15:48:51

nati22124

Niedzielny kierowca

Punktów :   

Re: Chude psy

Mam pytanie co trzeba zrobić żeby zostać wolątariuszką?? I od jakiego wieku można nią być??

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl